Питання/Відповідь
Тут знаходяться запитання і відповіді на основні питання, що стосуються поступлення в пологовий будинок і підготовки до пологів.Чекаємо Ваши питання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Що взяти в роддом для новонародженого?
1. 2-3 пелюшки ситцеві
2. 2-3 пелюшки фланелеві (товсті або тонкі)
3. 2 комбінезона або 2 пари повзунків / 2 сорочечки
4. 2 капелюшка
5. 2 пари шкарпеток
6. памперси
7. серветки для новонароджених
Лапароскопічні операції
Лапароскопія - це така операція, при якій на животі робляться три маленьких розрізу (в області пупка і трохи нижче лінії пупка з боків), в одну з яких вводиться камера, яка виводить зображення на екран монітора, у дві інші - інструменти, що дозволяють проводити необхідні маніпуляції.
Щоб зрушити черевну стінку догори (щоб вона заважала маніпуляціям на органах) в черевну порожнину вводиться газ (живіт як би надувається). Лапароскопія проводиться під загальним наркозом.
Достоїнствами лапароскопії є хороший огляд і мала травматичність (порівняно з операцією, коли робиться розріз на животі або в піхву).
показання
Лапароскопія в даний час використовується при дуже багатьох видах гінекологічної патології. Показаннями для лапароскопії є:
- Безпліддя протягом року при регулярного статевого життя без контрацепції. Перед тим, як робити лапароскопію, жінка повинна бути обстежена, також потрібно зробити спермограму чоловікові, щоб виключити чоловічий фактор безпліддя. При гормональної патології жінка направляється на лапароскопію при неефективності лікування протягом 1-2 років. При безплідді з регулярним менструальним циклом органічну патологію при лапароскопії виявляють у 75% жінок.
- Хронічні тазові болі, якщо є підозра на ендометріоз або спайковий процес.
- Пухлини яєчників (кісти яєчників в даний час в переважній більшості випадків видаляються саме лапароскопически).
- Синдром полікістозних яєчників (при неефективності гормональної терапії).
- Ендометріоз придатків матки або очеревини.
- Міома матки (зазвичай лапароскопічним доступом видаляють невеликі вузли міоми, розташовані на поверхні матки).
- Добровільна хірургічна стерилізація (перев'язка маткових труб).
В екстреному порядку лапароскопія може бути виконана при позаматкової вагітності, розриві або перекруте кіст яєчників, при апоплексії (розриві) яєчника з внутрішньою кровотечею, в деяких випадках - при гнійно-запальних захворюваннях придатків матки і поглиблень малого таза (при відсутності ефекту антибактеріальної терапії протягом 24-48 годин).
протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для лапароскопії є захворювання серцево-судинної і дихальної систем у стадії декомпенсації, шокові і коматозні стану, кахексія (виражене виснаження), порушення згортання крові, грижа передньої черевної стінки або діафрагми.
Протипоказаннями для планової операції є гострі інфекційні захворювання, перенесені менше ніж за 1 місяць до операції, відхилення в показниках клініко-лабораторного дослідження (зазвичай в цих випадках пацієнтка направляється до терапевта, для вирішення питання про можливість проведення операції і необхідності дообстеження), бронхіальна астма з частими загостреннями, гіперотніческая хвороба з високими значеннями артеріального тиску.
передопераційнапідготовка
Перед проведенням планової операції потрібно пройти певну кількість обстежень. Пацієнтка або проходить їх в стаціонарі, або поступає у відділення з вже готовими аналізами (другий варіант переважно, оскільки скорочує кількість днів, які пацієнтка проводить у лікарні).
Потрібні такі дослідження:
- Загальний аналіз крові і сечі, аналіз крові на згортання (найбільш важливі показники - це ПТІ і фібриноген, якщо ви здорові, їх достатньо), біохімічний аналіз крові (цукор, білірубін, загальний білок, сечовина) - ці аналізи дійсні протягом 10 днів до операції.
- Група крові, хоча при надходженні до стаціонару вона обов'язково перевизначається.
- Обстеження на сифіліс (RW), ВІЛ, гепатити В і С (HBsAg і АТHCV) - дійсні протягом 3 місяців.
- Мазок на флору з піхви - дійсний 10 днів.
- ЕКГ - термін придатності 1 місяць.
- Флюорографія давністю не більше півроку.
- УЗД органів малого таза.
- При наявності хронічних захворювань - висновок терапевта.
- При безплідді - спермограма чоловіка.
Перед операцією пацієнтка підписує згоду на операцію, в якому сказано, що доктор пояснив їй, якою буде обсяг оперативного лікування (наприклад, при кістах яєчника можливе видалення кісти, видалення кісти з частиною яєчника, в деяких випадках - видалення всього яєчника), які можливі ускладнення . Також перед операцією проводиться бесіда з анестезіологом, який розповідає, яка буде проводитися медикаментозна підготовка до операції (для стабілізації психоемоційного статусу, профілактики тромбозів і кровотеч), на наркоз пацієнтка також дає свою згоду.
Обов'язково перед операцією проводиться очищення шлунково-кишкового тракту, так як роздутий кишечник ускладнює огляд і перекриває доступ до статевих органів, підвищується ризик поранення кишечника. Очисна клізма проводиться ввечері напередодні і вранці в день операції. За день до операції їсти можна до 18:00, до 22:00 можна пити водичку. В день операції нічого не можна ні їсти, ні пити. Також рекомендується обмежити їжу, що викликає метеоризм (здуття) за 3-4 дні до операції (чорний хліб, капусту, бобові).
Ускладнення при лапаросокпіі можливі, як і за будь-якої іншої медичної маніпуляції. Але бувають вони рідко - за різними даними 0,5-7%.
В післяопераційному періоді рекомендується рання активізація. Пацієнтці рекомендують вставати вже через кілька годин після операції.
Виписка із стаціонару відбувається на 2-5 добу в залежності від обсягу операції та стану пацієнтки.
Монітор матері та плоду Sonicaid FM800 Encore (Huntleigh, Великобританія)
Інноваційний монітор в пологовому будинку № 7 м.Одеси, один з перших моніторів в Україні для оцінки стану матері та плоду /плодів під час вагітності та в пологах, який не має аналогів.
Створений понад 30 років тому в Сполученому Королівстві у співпраці з Королівським медичним центром (м. Ноттінгем) метод КТГ моніторингу з застосуванням унікальної сучасної технології ADAPT дозволив створити монітори з найвищою в світі точністю реєстрації частоти серцевих скорочень плода за допомогою ультразвукового методу.
Дана технологія, використовувана в приладах серії «Sonicaid® FM-800» гарантує найвищу точність реєстрації параметрів життєдіяльності плода / плодів і матері, забезпечуючи коректну комп'ютерну обробку та аналіз результатів.
Монітор матері та плоду Sonicaid FM800 Encore успішно використовуються у всіх найбільш провідних акушерських клініках світу.
Нові унікальні можливості монітора Sonicaid FM800 Encore
-
Вперше під час вагітності (з 24 тижнів) і в пологах проводиться автоматичний аналіз кардіотокограми, що дозволяє вчасно виявити порушення стану плода, поставити правильний діагноз і надати невідкладну допомогу
(раніше використовувані кардіотокографи мали діагностичну цінність тільки з 32 тижнів не забезпечували комп'ютерної обробки даних та аналізу результатів).
-
Появилась можливість ранньої оцінки порушення стану плода (дистресу плода) при плацентарної недостатності або дистресу, пов'язаного з іншим патологічним станом (з іммуноконфліктом по Rh-фактору, з внутрішньоутробної інфекцією та ін.).
-
Апарат оснащений 7-ми кристальними УЗ-датчиками з широким ультразвуковим пучком високої щільності і однорідності випромінювання на глибину до 15 см. Максимальна роздільна здатність і мінімальна інтенсивність випромінювання датчиків забезпечує їх безперебійну роботу навіть при вираженому ожирінні у матері, багатоводді, 7-ми кристальні УЗ-датчики забезпечують точну і стабільну реєстрацію ЧСС плода / плодів з 24 тижнів вагітності в діапазоні 30 -240 уд. / хв.
-
Після появи даного монітора з'явилася можливість безперебійного моніторування двійні датчиками різної частоти з функцією міжканальної верифікації та роздрукіки кривої ЧСС кожного плоду окремо в своїх осях координат.
-
КТГ моніторинг трійні;
-
Окремі незалежні канали для прямої ЕКГ плода та ЕКГ матері;
-
Монітор забезпечує автоматичний запис профілю рухової активності плода шляхом ехолокації.
-
Автоматичне збереження даних моніторингу при закінченні паперу в термопринтері без втрати інформації.
-
Інтерактивний режим роботи дисплея, що полегшує роботу лікаря.
-
Чітка візуалізація розрахункових параметрів на екрані монітора з моментальною оцінкою основних показників стану організму матері та плоду.
-
Забезпечення стабільного та коректного вимірювання артеріального тиску, температури тіла і пульсоксиметрии матері, навіть під час транспортування або переміщення приладу.
-
Телеметрична система нового покоління забезпечує свободу пересування матері при збереженні безперервності моніторингу ЧСС плода і скоротливої активності матки.
-
Може використовуватися при пологах у воді.
Поява на світ дитини - це складний і відповідальний процес, що вимагає не тільки певного душевної мужності обох батьків, а й кваліфікованої допомоги досвідчених медиків, здатних ефективно діяти в будь-яких ситуаціях.
Вибираючи КУ «Пологовий будинок №7» Ви довіряєтеся досвідченим професіоналам, які подарують вам радість материнства і батьківства в умовах максимального емоційного і фізичного комфорту.
Увесь колектив КУ «Пологовий будинок № 7» робить все можливе для впровадження в роботу самих сучасних перинатальних технологій.
Ми цілодобово піклуємося про Ваше здоров'я і здоров'я Ваших малюків.
-